Większa grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i kuracją przeciw zmarszczkową. Nie każdy również wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i kiedy zaleca się jego regularne stosowanie.

Kolagen wchodzi w skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie produkowany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada głównie za jędrność i elastyczności nie jedynie tkanki skórnej ale niemalże wszystkich tkanek. Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu.Kolagen naturalny.

Młody wygląd w parze z kolagenem

Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca możliwość wytwarzania kolagenu w wyniku czego zaczynają pojawiać się jego ubytki. Braki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają sprężystość skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek ale są ponadto powodem złego funkcjonowania organizmu. Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości są bóle stawów. Za odpowiednią pracę stawów odpowiada znajdująca się na ich powierzchni maź , która zawiera białko kolagenowe. Jego brak wywołuje nie jedynie ich ból ale również nieprawidłowe funkcjonowanie. Lekarze w takich przypadkach zalecają specjalny preparat , który zawiera, w którego składzie jest czynny kolagen na stawy. Naturalny kolagen rybi skutecznie wnika w stawy uzupełniając wywołujące dolegliwości ubytki. Na rynku znajdują się bezpieczne dla zdrowia tabletki z kolagenem, których efektywność leczenia stawów poświadczają nie jedynie przeprowadzone wielokrotnie badania kliniczne ale także opinie osób, które przeszły kuracje przy ich użyciu.

koagen naturalny

Wiele osób zadać może pytanie w czym jest kolagen naturalny nie licząc preparatów dostępnych w aptekach. Na rynku sprzedaży oferowane są suplementy z zawartością białka kolagenowego, których zażywanie również zmniejsza jego braki w ludzkim organizmie. Decydując się na kurację z ich wykorzystaniem można dodatkowo sięgać po suplementy diety o zwiększonej zawartości witaminy C, E, A oraz siarki, które wspomagają pasma włókien kolagenowych zapewniając w ten sposób skuteczność preparatu. Aktywny kolagen zawierają również spożywane codziennie produkty żywnościowe. najskuteczniejszy w działaniu kolagen znajduje się w świeżych rybach morskich.

Ponadto specjaliści w żywieniu zalecają w przypadku dokuczliwych ubytków kolagenu w stawach wzbogacenie codziennej diety o galarety wieprzowe, wołowe a nawet roślinne. Zawarty w nich kolagen pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego choć w mniejszym stopniu w porównaniu do kolagenowego białka pozyskiwanego z ryb morskich uzupełnia braki co w efekcie przywraca prawidłową sprawność stawów. Dieta dodatkowo powinna być uzupełniona podobnie jak w przypadków suplementów o produkty ze zwiększoną ilością witamin z grupy C, A oraz E. Znajdziemy je przede wszystkim w owocach i warzywach takich jak przykładowo żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchewka, buraki, dynia, migdały oraz orzechy. Do sporządzanych dań warto także używać oleju roślinnego, który charakteryzuje podwyższona zawartość witaminy E.

Jak stosować kolagen?

Kolagen to rodzaj białka włóknistego, którego odpowiednia zawartość w naskórku decyduje o jędrności i elastyczności. W związku z tym, że z czasem nasz organizm zatraca zdolność samoistnego uzupełnianiu kolagenu w tkankach żeby poprawić kondycję skóry i przyhamować jej proces starzenia się specjaliści w zakresie kosmetyki zalecają stosowanie środków z zawartością kolagenu.  Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzącego od zwierząt i roślin. Najbardziej widoczne rezultaty zapewnia kolagen naturalny, który swoją budową oraz właściwościami jest najbardziej podobny do ludzkiego.Kolagen rybi na zmarszczki występuje w różnych postaciach i w zależności od rodzaju wybranej postaci uzależniony jest sposób jego stosowania. Proponowane w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynną, występować w postaci tabletek, kremów, żelów oraz balsamów. Zanim rozpoczniemy kurację należy wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

kolagen naturalny

Żeby kuracja przy użyciu preparatu kolagenowego w postaci kremu bądź żelu odniosła oczekiwane rezultaty powinna być dobrze stosowana. Ich wytwórcy najczęściej zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dokładnie oczyszczoną zarówno z z resztek kosmetyków jak i innego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po odpowiednim przygotowaniu naskórka nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie opuszkami palców w kierunku zgodnym z układem mięśni. W przeciągu pięciu do ośmiu minut preparat powinien całkowicie się wchłonąć. Jeżeli na naskórku pozostaje widoczna bądź wyczuwalna jego warstwa to znaczy, że za duża jest ilość stosowanego preparatu. Dopiero po całkowitym wchłonięciu się kremu czy żelu w strukturę skóry w celu zapobieżenia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka należy zastosować swój codzienny dobrze dopasowany do rodzaju skóry krem. Preparat zawierający kolagen naturalny stosuje się najczęściej raz dziennie. Można go nakładać na noc lub na dzień. Warto podczas kuracji przynajmniej raz w tygodniu zaaplikować sobie peeling, w celu usunięcia z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmóc w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Kolagen naturalny >> ZOBACZ