NATURALNY KOLAGEN

zobacz porady, opinie, efekty, właściwości, ranking

Kolagen rybi w proszku – skąd zainteresowanie?

Kolagen czyli białko włókniste znajdujące się w większości tkanek ludzkiego organizmu w tym także i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność a nawet odbudowę komórek.

Kolagen rybi w proszku. Jednak z upływem czasu, w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm zatraca umiejętność samodzielnego wytwarzania kolagenu a pojawiające się ubytki wyraźnie osłabiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek.

Od pewnego czasu w branży kosmetycznej oferowane są preparaty zawierające kolagen zwierzęcy, których stosowanie znacznie poprawia stan naskórka. Jednak ze względu na różnice pomiędzy kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez ludzki organizm jego wykorzystanie nie zawsze odnosi spektakularne efekty. Organizm ludzki wchłania tylko niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w pełni uzupełnia jego ubytki. Dopiero pojawienie się w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało rynek branży kosmetycznej i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi rezultaty.

Kolagen rybi w proszku

kolagen rybi w proszkuPozyskany po raz pierwszy przez gdańskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku kolagen z ryb morskich posiada prawie identyczną budowę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany u człowieka. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się doskonałym a przy tym bezpiecznym środkiem w szybkim tempie uzupełniającym ubytki kolagenu w ludzkim organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w stu procentach jest przyswajalny przez ludzkie tkanki. Jak pokazują przeprowadzone badania naukowe spożywany w postaci płynu bądź kapsułek morski kolagen nie uczestniczy w metabolizmie ani nie jest wydalany przez organizm co jednoznacznie potwierdza, że niemalże jego sto procent uzupełnia powstałe w tkankach ubytki. Tak olbrzymia skuteczność sprawia, że preparaty właśnie z czynnym kolagenem pozyskiwanym z białka ryb morskich zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od momentu rozpoczęcia stosowania pojawiają się pierwsze efekty.

W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego czy roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje najwyższą pozycję w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i fachowców w branży kosmetycznej uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić jędrność skóry i likwidujących zmarszczki.

Wybierając nawet preparaty , które zawierają aktywny kolagen pozyskiwany z ryb morskich pod postacią kremów, żelów i balsamów należy koniecznie pamiętać, że także one różnią się nie wyłącznie jakością ale co się z tym wiąże również swoją skutecznością. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o wysokiej zawartości hydroksyproliny, która szybko a przy tym bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej braki kolagenu. Ich użycie zapewnia szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz poprawę jej elastyczności.

1 Comment

  1. W proszku najlepsza dla mnie forma, próbowałam tabletki, ale po pierwsze ciągle o nich zapominałam, po 2 zazwyczaj kapsułka była strasznie duża 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2017 NATURALNY KOLAGEN

Theme by Anders NorenUp ↑