Zapewne, każdy wie, że kolagen jest budulcem naszych stawów.Z tego też powodu biało to jest powszechnie znany. Jednak okazuje się, że kolagen buduje nie tylko chrząstki w stawach. Dodatkowo stanowi niezwykle ważny element skóry.

Braki kolagenu w skórze mogą mieć przykre konsekwencje, tak więc trzeba stale go uzupełniać. Nie ma wątpliwości,że najlepszy kolagen to ten pochodzący z ryb.

Czym jest białko kolagenowe?

Bez znaczenia czy to kolagen morski, wieprzowy czy jakikolwiek inny zawsze jest to najważniejsze biało potrzebne człowiekowi. Należy wspomnieć iż kolagen stanowi aż 1 z 3 części całego białka w organizmie ludzkim. Buduje on w zasadzie wszystkie najważniejsze struktury, od chrząstek stawowych przez skórę aż do paznokci oraz włosów. Kolagen pełni role pewnego rodzaju podpory. Zwierzęta również w swoich organizmach posiadają kolagen, tak więc będąc na diecie bogatej w produkty mięsne na bieżąco uzupełnia się jego zapasy . Aczkolwiek białko to obecne jest również w wielu roślinach. Bez wątpienia każdy powinien uzupełniać niedobory kolagenu. Zalecana jest odpowiednia dieta a także suplementy diety typu kolagen do picia. W niektórych sytuacjach jednak uzupełnianie poziomu białek jest istotniejsze niż w innych. Na co kolagen?

na co kolagen

Zatrzymaj starzenie się skóry 

Jak się okazuje to właśnie kolagen, a w zasadzie jego niedobór odpowiedzialny jest za proces starzenia się skóry. Już po 25 roku życia u ludzi organizm przestaje produkować wystarczającą ilość białka. Dlatego też, im człowiek jest starszy, tym bardziej powinien dbać o to, czy aby na pewno w jego diecie jest wystarczająco dużo produktów z kolagenem. W starszym wieku dodatkowo niezbędne będą suplementy diety, ponieważ kolagen dostarczany w pożywieniu może nie wystarczyć. Warto wiec zastanowić się nad wyborem kolagenu w proszku lub w tabletkach. A to wszystko po to by zniwelować zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

Problem z cellulitem – To już nie problem 

Zapewne każda kobieta wie co to cellulitu. Kłopot ten dotyka tak samo kobiety w starszym wieku jak również te młodsze. Okazuje się, że cellulit jest tak naprawdę problemem z elastycznością i z jędrnością skóry, a więc uzupełnienie ubytków kolagenu skutecznie pomoże go zniwelować.

Włosy i paznokcie w świetnej formie 

U niektórych ludzi regularnie dochodzi do łamania paznokci. Bez wątpienia w większości przypadków to wina niedoboru kolagenu. Z resztą podobnie jest z włosami mogą stać się rzadkie, łamliwe oraz mieć większa tendencję do wypadania. W takiej sytuacji jak najszybciej wskazane jest podanie kolagenu morskiego w dowolnej formie. Stosowanie tego białka powinno sprawić,że paznokcie będą mocne jak nigdy wcześniej, a włosy kompleksowo zregenerowane.

Lepsze gojenie ran 

Okazuje się,że kolagen rybi nie tylko ujędrnia skórę, ale powoduje znacznie szybsze gojenie ran. Trzeba wspomnieć, że powoduje on nie tylko szybsze gojenie ran, ale co ważne znacznie lepsze jakościowo. Osoby, która w swojej skórze mają odpowiednią ilość kolagenu mają mniejsze blizny, wynika to z tego, że rany goją się o wiele lepiej niż w przypadku wystąpienia niedoboru tego białka. Można zauważyć,że u dzieci rany goją się znacznie szybciej i lepiej. Wynika to tylko i wyłącznie z tego,że ich organizm produkuje duże ilości kolagenu, w przeciwieństwie do osób starszych. Nie tylko wygląd, ale również sprawność Niewątpliwie, bardzo ważną rolę pełni kolagen w stawach. Zwiększa on ich ruchomość a także niweluje dolegliwości bólowe dzięki odbudowie tkanki chrzęstnej. Kolagen do picia bądź kolagen tabletki poleca się więc osobom starszym uskarżającym się na bóle reumatyczne. Osoby młode już teraz powinny rozpocząć suplemęntację kolagenem, aby w przyszłości uchronić swoje kolana lub stawy. Również ludzie, którzy mają za sobą jakieś urazy stawów powinni uzupełniać poziom kolagenu.

Jak wybrać najskuteczniejszy kolagen i cieszyć się młodą skórą

Najlepszym dla człowieka jest naturalny kolagen morski. Z czego to jednak wynika? Rzecz głównie w tym,że kolagen naturalnie występujący u ryb, jest w budownie niezwykle podobny do kolagenu ludzkiego. Dodatkowo, cząsteczka kolagenu rybiego jest bardzo mała, przez co o wiele łatwiej się przyswaja. Ostatecznie więc wystarczy stosunkowo nie duża porcj kolagenu rybiego, aby uzupełnić braki tego białka. Jeżeli chodzi o suplementy, zalecany jest między innymi kolagen w proszku, ponieważ pacjenci chwalą jego dużą  skuteczność. Niemniej jednak, także ten w tabletkach zwykle jest całkiem dobry. Warto zwrócić także uwagę na producenta danego preparatu. Najlepszy kolagen bez wątpienia produkowany jest przez uznane i cenione firmy, działające na rynku już jakiś dłuższy czas. Na co kolagen?

na co kolagen

Poznaj przyczyny niedoboru kolagenu

Jak wspominano powyżej kolagenu w pewnym momencie zaczyna brakować u każdego. Jest to nieunikniony efekt starzenia się organizmu.Jak się okazuje istnieją także inne czynniki, które znacznie obniżają poziom tego białka w ludzkim organizmie.  Zaobserwowano, że kolagenu znacznie częściej brakuje osobą przebywającym dłuższy czas na otwartej przestrzeni. Dlatego też, każdy kto pracuje na zewnątrz lub też po prostu bardzo lubi się opalać, powinien zażywać kolagen rybi, aby uzupełniać niedobory., także dieta bezmięsna może prowadzić do niedoboru kolagenu.

Jest to spowodowane tym, że to właśnie w mięsie jest największa ilość białka, a przecież kolagen to właśnie białko. Niemniej jednak, cześć roślin, na przykład większość roślin strączkowych, również posiadają stosunkowo duże ilości kolagenu. Nie ma wątpliwości, że kolagen jest potrzebny człowiekowi. Trzeba więc zwracać uwagę aby w diecie znajdowało się sporo kolagenu. Ponadto, warto, zwłaszcza w po 25 roku życia wspomagać się suplementami, takimi jak kolagen do picia.

Na co kolagen >> ZOBACZ